Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Odovzdávanie riešení už iba elektronicky!

,

Za účelom zefektívnenia našej práce a šetrenia lesov sme sa rozhodli, že riešenia budeme akceptovať iba v elektronickej forme a len vo formáte pdf. Ak však stále uprednostňujete písanie riešenia na papier, nemusíte zúfať. Svoje riešenie môžete oskenovať a uložiť každú takto naskenovanú úlohu do jedného samostatného pdf súboru.

Drobná zmena v príklade 2.7

,

Ahojte,

po dôkladnej konzultácii vzorákovača so sebou samým muselo byť zmenené znenie príkladu 2.7 Kvíkove vesmírne gule. Zrkadlová guľa sa zmenila na guľu pokrytú odrazkami. Ak ste ešte nezačali riešiť, túto správu pokojne ignorujte. Ak ste už začali, snáď som vás dostatočne potešil.

Veľa šťastia. A určite vyriešte aj bonus ;-)

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu

Kto môže riešiť príklad č.1?

,

Príklad č.1 môžete riešiť iba vtedy ak ste nováčikom a váš koeficient nie je väčší ako 0 a nezúčastnili ste sa CK FO A. Viď pravidlá. To prakticky znamená, že je určený nováčikom, ale iba prvákom a mladším.

Dajte si na to pozor, lebo aj keď ho pošlete a váš koeficient je vyšší, nemôžeme body za tento príklad zarátať. Žiaľ nie všetci z vás si to všimli, rovnako ani my, a rovnako ani naša stránka. Preto sa ospravedlňujeme, že na to upozorňujeme až teraz, a správne výsledky budú čoskoro zverejnené na stránke.

Klub Trojstenu

,

Plánuješ prísť na Fyzikálny náboj? Ak aj nie a máš pocit, že sa Ti v piatok nebude chcieť ísť domov a rád by si ešte niečo zaujímavé zažil a niečo zaujímavé sa aj v piatok podvečer po Náboji naučil, tak určite príď na najbližší Klub Trojstenu.

Okrem toho ako lieta frisbee sa dozvieš ako vysvetliť rastúci neporiadok v tvojej izbe svojej mame, ako veľmi je katastrofálna fyzika v katastrofických filmoch, ako funguje strojové učenie a mnoho ďalšieho ...

Nezabudni sa prihlásiť na klub.trojsten.sk!

A to najlepšie, tento raz sa bude prespávať na úplne inom mieste, ktoré je o mnoho bližšie samotnému Matfyzu, a kde nebudeme musieť až tak skoro vstávať :P

Klub Trojstenu po Fyzikálnom Náboji

Vzoráky prvého kola a zadania tretieho kola

,

Ahojte, na stránke pribudli vzoráky prvého kola a zadania tretieho kola.

Zadania prvých dvoch kôl zimnej série

,

Ahojte, s prvým školským dňom tu máme aj zadania prvých dvoch kôl zimnej série Vášho milovaného FKSka :) Všetci dobre vieme, že chcete ísť na najbližšie zimné sústredenie (oproti sústredeniu je Letná škola len slabý odvar :P), takže Vám nezostáva nič iné, ako sa len pustiť do riešenia. Hľa!

V blízkom čase Vám tieto nádherné zadania budú doručené poštou spolu s ďalšími dvoma super seminármi.

Tým z Vás, ktorí sa FKS ešte nikdy v živote riešiť nepokúšali, odporúčame aspoň rýchlo prebehnúť pravidlá, aby ste náhodou neboli niekedy smutní z toho, čo sa to deje :)

Vaše prípadné otázky neváhajte smerovať na otazky (at) fks (dot) sk

P.S. V PDF verzii zadaní si môžte všimnúť jednu drobnosť :)

Prihlasovanie na weby Trojstenu

,

Oddnes sa mierne zjednodušil spôsob prihlasovania na weby Trojstenu. Prihlasovanie je teraz spoločné pre všetky semináre.

Pokiaľ by niečo nefungovalo, môžte nám to nahlásiť pomocou nahlásiť problém.