FKS je organizované skupinou nadšených študentov (tzv. FKSákov) pracujúcich čisto na dobrovoľnej báze, ktorí sa vo FKS komunite nazývajú vedúci. Väčšina z nás sú bývalí riešitelia FKS. FKS taktiež ďakuje všetkým bývalým organizátorom, ktorí sa počas predchádzajúcich 30 rokov existencie FKS starali o jeho bezproblémový chod.

...

František Dráček, hlavný vedúci

FeFero
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
Fera FKS veľmi motivuje vpred, dokazuje to aj fakt, že sa zúčastnil doteraz každej Letnej školy FKS. Vďaka FKS sa veľa naučil, čo by teraz vrátil rád späť. Okrem toho pre Vás kontroluje vzoráky, aby v nich neboli chyby.


...

Irena Bačinská

Enka
4. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
enka ~ fks ~ sk
Enka je usmievavá vedúca so šarišským prízvukom. Rada sa bicykluje, chodí po horách, tancuje a trávi čas s priateľmi. Tí už odhalili, že je strašne šteklivá. Momentálne je zasypávaná byrokraciou.


...

Matej Badin

Maťo
4. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
matob ~ fks ~ sk
Pre Maťa sú bývalí vedúci FKS ešte stále obrovským zdrojom motivácie (aj po troch rokoch na Matfyze ;) ). Vo FKS, UFO a FX mal na starosti fyziku a výber príkladov, teraz pomáha kontrolovať vzoráky, snaží sa vymýšlať rôzne spôsoby, ako posunúť FKS a Trojsten ďalej. Pomáha(l) organizovať Jarnú školu FX a Letnú školu FKS. Okrem toho spoluvediedol TMF tím na GJH, venuje sa Krúžku Fyzikálnej olympiády a množstvu ďalších vecí.

...

Jakub Bahyl

Kubo
5. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
kubo ~ fks ~ sk
Kubo má pod palcom organizáciu nášho Fyzikálneho Náboja. Jeho hlavným cieľom je posúvať Náboj na medzinárodný level, čo sa mu už podarilo v novembri 2015. Inak spolu s Matejom a Peťom držia pri živote Jarnú školu FX.

A na záver, Kubo má veľmi rád hudbu a rád sa s vami porozpráva úplne o čomkoľvek od počasia až po filozofiu :)


...

Martin Baláž

Kvík
5. ročník, FMFI UK, Astronómia a astrofyzika
kvik ~ fks ~ sk
Kvík je maniak do hrania sa s chemikáliami, bicyklovania a lozenia po kopcoch – čím ďalej a vyššie, tým lepšie. Okrem fyziky na FMFI už stihol nedoštudovať informatiku v Prahe a pracovať v Slovenskej Akadémii Vied, takže na svoje prvé sústredenie FKS sa dostal v 24 rokoch :-)

Vo FKS najmä vymýšľa príklady do seminára a Náboja. Okrem toho vyvíja DeGeŠa – systém, ktorý sádza všetky FKS zadania, vzoráky a ostatné dokumenty.


...

Vladislav Blšták

Vladko
4. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
vladko ~ fks ~ sk
Vladko je energetický a až otravne ukecaný mladý vedúci. Jeho záľubou je cestovanie, turistika a konzumácia čokolády. Vo FKS zvykne písať vzoráky a opravovať príklady v kategórii B. Okrem toho vedie na GJH krúžok FO pre prvákov a druhákov.

...

Samuel Cibulka

Samko
samo ~ fks ~ sk
Samko má veľmi rád plnú chladničku jedla, hory, DOTu a neporiadok. Spolu so Sysľom tvoria našu informatickú úderku.

...

Marián Horňák

Syseľ
sysel ~ fks ~ sk
Syslík je naša technická podpora. Stvoril našu novú stránku, za čo mu bude patriť večná sláva. Často je to hlavný vedúci UFO sústredení.


...

Dušan Kavický

DeDuško
5. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
dusan ~ fks ~ sk
DeDuško bol naším dlhoročným oddaným riešiteľom. FKS mu zmenilo život. Vychovalo si z nevýrazného chlapca svojho lídra. Rok sa staral o fyziku v seminári, no dnes už dozerá na to, aby FKS fungovalo a rástlo v celej svojej kráse. Okrem hlavnovedúcovania a školy si veľmi rád nájde čas na tanec, horskú turistiku, escape room, či akúkoľvek aktivitu v spoločnosti priateľov.

...

Katarína Kmeťová

Káťuška
5. ročník, FMFI UK, Biomedicínska fyzika
hihihi ~ fks ~ sk
Katka je astrálne zjavenie, ktoré zabezpečuje skvelú náladu vo FKS aj UFO. Jej smiech je "sociálne lepidlo", ktoré nás všetkých drží po kope. Jednoducho za každých okolností vám vyčarí úsmev na tvári. V minulosti sa starala o termíny a obálkovanie oboch seminárov, no dnes sa venuje najmä rozvoju UFO. Okrem iného, sa už aj ona pridala k tancujúcim vedúcim.


...

Denisa Lampášová

Denda
4. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
denda.lampasova ~ gmail ~ com
Momentálne TeXuje naše zadania a je hlavnou technickou ženou FKS.

...

Zuzana Magyarová

Zuzka
4. ročník, STU, Chémia
zuzu ~ fks ~ sk
Zuzka je chemička obľubujúca metal, mačky a farebné výbuchy. Rada behá, okrem iného aj za letiacim frisbee diskom, spieva a hrá na svojej čiernej gitare menom Vincent. Do FKS kreslí obrázky a občas prispeje nejakou tou zážitkovou hrou na sústredenie.

...

Justína Nováková

Pľyš
5. ročník, FMFI UK, Jadrová a Subjadrová fyzika


...

Peter Pavel Arthur Petráš

Arthur
2. ročník, FMFI UK, Fyzika
Arthur vo FKS zväčša píše vzoráky a opravuje príklady. Keď má čas, tak si rád prečíta zaujímavú knihu, zahrá futbal alebo počítačové, či spoločenské hry s kamarátmi.


...

Natália Ružičková

Natália
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
Natália je vo FKS iba krátko, no už sa teší na opravovanie ďalších vašich pekných riešení. Najviac ju baví TMF a preto pomáha svojmu družstvu na 1SG aj ďalej. Okrem toho rada športuje a najnovšie aj tancuje s viacerými FKS vedúcimi.


...

Milan Smolík

Jimi
5. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
jimi ~ fks ~ sk
Dozeral na obálkovanie a všetky detaily okolo, aby sa riešiteľom dostali všetky dokumenty v poriadku až domov. Momentálne FKSák na voľnej nohe, ktorý občas opraví príklad.

...

Juraj Surovčík

Helboj
5. ročník, FMFI UK, Fyzika
helboj ~ fks ~ sk
Stará sa o to, aby sme vo FKS kancelárií mali čo jesť. Inak veľký hráč počítačových hier a milovník alternatívnej hudby.

...

Adam Škrlec

Adam
2. ročník, FMFI UK, Fyzika


...

Samuel Šrobár

SamoŠ
4. ročník, FMFI UK, Fyzika
Dozerá na obálkovanie a všetky detaily okolo, aby sa riešiteľom dostali všetky dokumenty v poriadku až domov. Samo pochádza z okolia Ružomberoka z dediny menom Lisková. Voľný čas trávi na bicykli, behom, plávaním, lyžovaním či spánkom. S FKS sa zoznámil až počas svojho štúdia na Matfyze.


...

Karolína Šromeková

Čajka
4. ročník, FMFI UK, Učiteľstvo fyziky
cajka ~ fks ~ sk
Toto stvorenie vedúcuje už od svojich stredoškolských čias. Najprv sa starala o UFO, a teraz dozerá na to, aby bolo vo FKS aj UFe všetko načas. Ak nie je, tak jajčí po nás, a to si teda dvakrát rozmyslíme, či nebudeme dodržiavať termíny. Momentálne sa veľmi intenzívne venuje tancovaniu a "lokálpatriotizmu" (ak nie je niečo zo Spiša, respektíve východu, nie je to ono).


...

Patrik Švančara

Paťo
6. ročník, MFF Univerzity Karlovy
pato ~ fks ~ sk
Paťo sa svojho prvého sústredka FKS zúčastnil v roku 2009, takže FKSákom je už pekne dlho. Síce študuje v Prahe, ale na FKS nezanevrel a so seminárom pomáha, kde sa dá - najčastejšie korektúruje vzoráky. Okrem nízkoteplotnej fyziky rád bicykluje a číta, spolupracuje s fyzikálnou olympiádou, organizuje UFO a v Česku vedie korešpondenčný seminár Výfuk a Náboj Junior.

...

Samuel Tomašec

Samo
4. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
samec ~ fks ~ sk
Samašec alebo skrátene Samec má rád. V Trojstene má na starosti organizáciu Akadémie Trojstenu a pomáha vyberať príklady do ďalších sérii.

Jaroslav Valovčan

Jaroslav Valovčan

Jaro
4. ročník, FMFI UK, Fyzika Zeme
Jara to od detstva ťahalo k Zemi. Asi preto sa dlhé roky venoval geografii a príbuzným disciplínam. Nakoniec však skončil na Matfyze, a tak asi jediné, čo ho teraz priťahuje k Zemi, je gravitácia. V FKS pre vás píše vzoráky, opravuje vaše riešenia a asistuje pri vyberaní úloh do seminára či Náboja.

Čas poslednej úpravy: 16. marec 2018 16:34