FKS je organizované skupinou nadšených študentov (tzv. FKSákov) pracujúcich čisto na dobrovoľnej báze, ktorí sa vo FKS komunite nazývajú vedúci. Väčšina z nás sú bývalí riešitelia FKS. FKS taktiež ďakuje všetkým bývalým organizátorom, ktorí sa počas predchádzajúcich 30 rokov existencie FKS starali o jeho bezproblémový chod.

...

Adam Škrlec, hlavný vedúci

Adam
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
adam ~ fks ~ sk
Toto je náš hlavný vedúci Adam. Táto už z diaľky neprehliadnuteľná osoba vám vyberá zadania úloh (áno, on za to môže), je hravý, čistotný a nenáročný na stravu (no vyhýba sa cukete). Naše srdcia si získal svojím ostrým vtipom, veľmi často miereným priamo na druhého komunikanta. Okrem seminárov sa vo voľnom čase venuje škole, vylihovaniu a ľenčarstvu.


...

Irena Bačinská

Enka
5. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
enka ~ fks ~ sk
Enka je usmievavá vedúca so šarišským prízvukom. Rada sa bicykluje, chodí po horách, tancuje a trávi čas s priateľmi. Tí už odhalili, že je strašne šteklivá. Momentálne je zasypávaná byrokraciou.


...

Matej Badin

Maťo
5. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
matob ~ fks ~ sk
Pre Maťa sú bývalí vedúci FKS ešte stále obrovským zdrojom motivácie (aj po troch rokoch na Matfyze ;) ). Vo FKS, UFO a FX mal na starosti fyziku a výber príkladov, teraz pomáha kontrolovať vzoráky, snaží sa vymýšlať rôzne spôsoby, ako posunúť FKS a Trojsten ďalej. Pomáha(l) organizovať Jarnú školu FX a Letnú školu FKS. Okrem toho spoluvediedol TMF tím na GJH, venuje sa Krúžku Fyzikálnej olympiády a množstvu ďalších vecí.


...

Martin Baláž

Kvík
6. ročník, FMFI UK, Astronómia a astrofyzika
kvik ~ fks ~ sk
Kvík je maniak do hrania sa s chemikáliami, bicyklovania a lozenia po kopcoch – čím ďalej a vyššie, tým lepšie. Okrem fyziky na FMFI už stihol nedoštudovať informatiku v Prahe a pracovať v Slovenskej Akadémii Vied, takže na svoje prvé sústredenie FKS sa dostal v 24 rokoch :-) Vo FKS najmä vymýšľa príklady do seminára a Náboja. Okrem toho vyvíja DeGeŠa – systém, ktorý sádza všetky FKS zadania, vzoráky a ostatné dokumenty.


...

Vladislav Blšták

Vladko
5. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
vladko ~ fks ~ sk
Vladko je energetický a až otravne ukecaný mladý vedúci. Jeho záľubou je cestovanie, turistika a konzumácia čokolády. Vo FKS zvykne písať vzoráky a opravovať príklady v kategórii B. Okrem toho vedie na GJH krúžok FO pre prvákov a druhákov.


...

Samuel Cibulka

Samko
samo ~ fks ~ sk
Samko má veľmi rád plnú chladničku jedla, hory, DOTu a neporiadok. Spolu so Sysľom tvoria našu informatickú úderku.


Katarína Dančejová

Katka
1. ročník


...

František Dráček

FeFero
4. ročník, EPFL, Švajčiarsko, Fyzika
Fera FKS veľmi motivuje vpred, dokazuje to aj fakt, že sa zúčastnil doteraz každej Letnej školy FKS. Vďaka FKS sa veľa naučil, čo by teraz vrátil rád späť. Okrem toho pre Vás kontroluje vzoráky, aby v nich neboli chyby.


...

Marián Horňák

Syseľ
sysel ~ fks ~ sk
Syslík je naša technická podpora. Stvoril našu novú stránku, za čo mu bude patriť večná sláva. Často je to hlavný vedúci UFO sústredení.


...

Nina Hronkovičová

Nina
4. ročník, FMFI UK, Matematika


Matúš Jenča

Matúš
3. ročník, FMFI UK, Fyzika


...

Dušan Kavický

DeDuško
6. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
dusan ~ fks ~ sk
DeDuško bol naším dlhoročným oddaným riešiteľom. FKS mu zmenilo život. Vychovalo si z nevýrazného chlapca svojho lídra. Rok sa staral o fyziku v seminári, no dnes už dozerá na to, aby FKS fungovalo a rástlo v celej svojej kráse. Okrem hlavnovedúcovania a školy si veľmi rád nájde čas na tanec, horskú turistiku, escape room, či akúkoľvek aktivitu v spoločnosti priateľov.


...

Jaroslava Kokavcová

Jarka
3. ročník, FMFI UK, Informatika
jarka ~ fks ~ sk


...

Denisa Lampášová

Denda
5. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
denda.lampasova ~ gmail ~ com
Momentálne TeXuje naše zadania a je hlavnou technickou ženou FKS.


Simon Mičky

Simon
3. ročník, FMFI UK, Fyzika


...

Justína Nováková

Pľyš
6. ročník, PriFUK


...

Matej Novota

Krtko
1. ročník, FMFI UK, Informatika


...

Peter Pavel Arthur Petráš

Arthur
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
Arthur vo FKS zväčša píše vzoráky a opravuje príklady. Keď má čas, tak si rád prečíta zaujímavú knihu, zahrá futbal alebo počítačové, či spoločenské hry s kamarátmi.


...

Kristián Šalata

Kiko
1. ročník, MFF Univerzita Karlova, Všeobecná fyzika
kristian.salata ~ trojsten ~ sk
Kristiána poznáte ľahko. Jeho slovenčina pripomínajúca skôr jazyk východoslovenského kmeňa rezonuje v ušiach kade-komu. Vo voľnom čase sa rád bicykluje, chodí sa zabávať alebo len tak počíta fyziku a opravuje FKS. Nepohrdne dobrou kávou, hraním spoločenských hier či skoku do bazéna.


...

Karolína Šromeková

Čajka
5. ročník, FMFI UK, Učiteľstvo fyziky
cajka ~ fks ~ sk
Toto stvorenie vedúcuje už od svojich stredoškolských čias. Najprv sa starala o UFO, a teraz dozerá na to, aby bolo vo FKS aj UFe všetko načas. Ak nie je, tak jajčí po nás, a to si teda dvakrát rozmyslíme, či nebudeme dodržiavať termíny. Momentálne sa veľmi intenzívne venuje tancovaniu a "lokálpatriotizmu" (ak nie je niečo zo Spiša, respektíve východu, nie je to ono).


...

Samuel Tomašec

Samo
5. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
samec ~ fks ~ sk
Samašec alebo skrátene Samec má rád. V Trojstene má na starosti organizáciu Akadémie Trojstenu a pomáha vyberať príklady do ďalších sérii.


Jaroslav Valovčan

Jaroslav Valovčan

Jaro
5. ročník, FMFI UK, Fyzika Zeme
Jara to od detstva ťahalo k Zemi. Asi preto sa dlhé roky venoval geografii a príbuzným disciplínam. Nakoniec však skončil na Matfyze, a tak asi jediné, čo ho teraz priťahuje k Zemi, je gravitácia. V FKS pre vás píše vzoráky, opravuje vaše riešenia a asistuje pri vyberaní úloh do seminára či Náboja.


Mária Zelenayová

Mary
2. ročník, FMFI UK, Fyzika


Čas poslednej úpravy: 26. november 2018 20:48