FKS je organizované skupinou nadšených študentov pracujúcich čisto na dobrovoľnej báze, ktorí sa vo FKS komunite nazývajú vedúci. Väčšina z nás sú bývalí riešitelia FKS. FKS taktiež ďakuje všetkým bývalým organizátorom, ktorí sa počas predchádzajúcich 30 rokov existencie FKS starali o jeho bezproblémový chod.

...

Adam Škrlec, hlavný vedúci

Adam
4. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
adam ~ fks ~ sk
Toto je náš hlavný vedúci Adam. Táto už z diaľky neprehliadnuteľná osoba vám vyberá zadania úloh (áno, on za to môže), je hravý, čistotný a nenáročný na stravu (no vyhýba sa cukete). Naše srdcia si získal svojím ostrým vtipom, veľmi často miereným priamo na druhého komunikanta. Okrem seminárov sa vo voľnom čase venuje škole, vylihovaniu a ľenčarstvu.


Katarína Dančejová

Katka
2. ročník

Lucia Gelenekyová

Lucka
1. ročník, FMFI UK, Fyzika


Kubo

Jakub Hluško

Kubo
1. ročník, FMFI UK, Fyzika
jakub.hlusko ~ trojsten ~sk
Kubo sa bude starať o naše peniaze.


...

Matej Hrmo

Hovorca
1. ročník, FMFI UK, Fyzika
hovorca~ fks ~ sk
Maťko prezývaný aj Hovorca bol jedným z riešiteľov FKS, ktoré zmenilo jeho vnímanie sveta natoľko, že sa rozhodol študovať fyziku. V FKSku má na starosti vyberanie úloh (áno, to on za to môže). Vo voľnom čase rád rozpráva, ako už prezývka naznačila, ale tiež rád spieva, hrá na gitare či vybehne do lesa. Ak ho chcete potešiť, môžete mu napr. poslať vtip - tie má veľmi rád. Teší sa na Vás na niektorom ďalšom sústredení :)


...

Nina Hronkovičová

Nina
5. ročník, FMFI UK, Matematika
Nina sa stará o naše peniaze.


Matúš Jenča

Matúš
4. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok


...

Dušan Kavický

DeDuško
7. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
dusan ~ fks ~ sk
DeDuško bol naším dlhoročným oddaným riešiteľom. FKS mu zmenilo život. Vychovalo si z nevýrazného chlapca svojho lídra. Rok sa staral o fyziku v seminári, no dnes už dozerá na to, aby FKS fungovalo a rástlo v celej svojej kráse. Okrem školy si veľmi rád nájde čas na tanec, horskú turistiku, escape room, či akúkoľvek aktivitu v spoločnosti priateľov.


...

Denisa Lampášová

Denda
5. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
denda.lampasova ~ gmail ~ com


Simon Mičky

Simon
3. ročník, FMFI UK, Fyzika


...

Justína Nováková

Pľyš
7. ročník, PriFUK


...

Matej Novota

Krtko
2. ročník, FMFI UK, Informatika
Krtko sa stará o všetko.


Marcel Palaj

Marcel
1. ročník, FMFI UK, aplikovaná informatika
marcel.palaj ~ trojsten ~ sk
Marcel je nadšený vedúci, ktorý bol na svojom prvom UFe v roku 2012 a odvtedy bol ako účastník na všetkých, čo mohol, a je na to veľmi hrdý. Občas Vám nejaké riešenie opraví aj vo FKS alebo napíše vzorák. Vo voľnom čase sa venuje lietaniu a foteniu, to je aj dôvod, prečo si nevie nájsť žiadnu fotku, na ktorej by bol : )


...

Peter Pavel Arthur Petráš

Arthur
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
Arthur vo FKS zväčša píše vzoráky a opravuje príklady. Keď má čas, tak si rád prečíta zaujímavú knihu, zahrá futbal alebo počítačové, či spoločenské hry s kamarátmi.


Márian Poturnay

Majo
1. ročník, FMFI UK


...

Kristián Šalata

Kiko
2. ročník, MFF Univerzita Karlova, Všeobecná fyzika
kristian.salata ~ trojsten ~ sk
Kristiána poznáte ľahko. Jeho slovenčina pripomínajúca skôr jazyk východoslovenského kmeňa rezonuje v ušiach kade-komu. Vo voľnom čase sa rád bicykluje, chodí sa zabávať alebo len tak počíta fyziku a opravuje FKS. Nepohrdne dobrou kávou, hraním spoločenských hier či skoku do bazéna.


Viera Štucková

Vierka
1. ročník, FMFI UK, Ekonimocká a finančná matematika


Jaroslav Valovčan

Jaroslav Valovčan

Jaro
6. ročník, FMFI UK, Fyzika Zeme
Jara to od detstva ťahalo k Zemi. Asi preto sa dlhé roky venoval geografii a príbuzným disciplínam. Nakoniec však skončil na Matfyze, a tak asi jediné, čo ho teraz priťahuje k Zemi, je gravitácia. V FKS pre vás píše vzoráky, opravuje vaše riešenia a asistuje pri vyberaní úloh do seminára či Náboja.


Mária Zelenayová

Mary
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
Mária, vo FKS známa ako Mary. Síce korešpondenčné semináre boli pre ňu počas strednej školy viac neznáme ako známe, na výške sa k tomu predsalen dostala. Pridala sa k skupinke týchto fascinujúcich ľudí, aby im vrámci svojich možností a schopností s nejakou tou opravou/vzorákom pomohla. Mimo školy má rada šport - bicykel a beh, rada skúša nové outdoorové aktivity.


...

Tereza Prokopová

Tešnicľa
2. ročník, The University of Edinburgh, Fyziks
Terka sa FKS venuje odkedy môže. Sem tam niečo opraví alebo ovzorákuje a momentálne kreslí obrázky. Keď sa náhodou nezaoberá fyzikou do školy alebo pre Trojsten, stretáva sa s kamarátmi, tancuje alebo sa skrýva za foťákom.


...

Peter Onduš

Bubu
2. ročník, The University of Cambridge, Computer Science
Bubu striedavo straší na východe, v anglicku, v bratislave a vlastne všade. Občas aj v opravovaní a na sústredkách fks.


Čas poslednej úpravy: 1. máj 2020 11:59