FKS je organizované skupinou nadšených študentov pracujúcich čisto na dobrovoľnej báze, ktorí sa vo FKS komunite nazývajú vedúci. Väčšina z nás sú bývalí riešitelia FKS. FKS taktiež ďakuje všetkým bývalým organizátorom, ktorí sa počas predchádzajúcich 30 rokov existencie FKS starali o jeho bezproblémový chod.

MatusH

Matúš Hladký, hlavný vedúci

MatusH
1. ročník, FMFI UK, Fyzika
matush ~ fks ~ sk
Matúš bol na svojom prvom sústredení v zime 2019. Tam ho FKS chytilo a už nepustilo. Keby mu FKS neukázalo krásu fyziky, tak by sa pre ňu možno ani nerozhodol. Momentálne sa vo FKS naplno venuje opravovaniu, vymýšlaniu príkladov, vzorákovaniu a všetkému možnému, čo sa práve vo FKS deje. Keď má voľný čas, rád sa venuje programovaniu, športom alebo čítaniu.
Marcel

Marcel Palaj

Marcel
3. ročník, FMFI UK, Aplikovaná informatika
marcel ~ fks ~ sk
Marcel je nadšený hlavný vedúci, ktorý bol na svojom prvom UFe v roku 2012 a odvtedy bol ako účastník na všetkých Ufách, čo mohol, a je na to veľmi hrdý. Občas Vám nejaké riešenie opraví aj vo FKS alebo napíše vzorák. Vo voľnom čase sa venuje lietaniu a foteniu, to je aj dôvod, prečo si nevie nájsť takmer žiadnu fotku, na ktorej by bol : )
Martin Baláž

Martin Baláž

Kvík
post-doc, A*V FGGA Universität Wien, astrológia
Kvík vo FKS zohráva úlohu prestarnutého strýka Festera. Ak ste v posledných rokoch riešili príklad so simuláciou alebo nejakú astronomickú záhadu, pravdepodobne pochádzala práve od neho. Napriek pokročilému veku stále vyvíja DeGeŠa a občas kontroluje a upravuje dokumenty.
Jozef Csipes

Jozef Csipes

Ďoďu
1. ročník, MFF UK, Fyzika
Ďoďu, zober papir a piš!
Katka

Katarína Dančejová

Katka
4. ročník
Katka sem-tam napíše nejaký ten vzorák alebo opraví úlohu pre mladších. Aj keď študuje informatiku, fyzika ju vždy fascinovala a dlhoročné riešenie FKS jej umožnilo pozerať sa na mnoho matematických, informatických a životných problémov z nových uhlov pohľadu. Vo voľnom čase rada píše, hrá na ukulele a je bagety.
Michal Farnbauer

Michal Farnbauer

MišQo
1. ročník, FMFI UK, Informatika
Miško je cool.
Zele

Lucia Gelenekyová

Želé
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
zele ~ fks ~ sk
Želé sa vo FKS stará o to, aby gramatické bludy, ktoré napíšeme do zadaní, nikdy neuzreli svetlo verejného sveta. Vo voľnom čase hrá na všeličo, športuje a lezie alebo stresuje z ďalšej písomky z matematickej analýzy.
Terézia Gurová

Terézia Gurová

Tete
1. ročník, FMFI UK, Informatika
Tete je cool.
Kubo

Jakub Hluško

Kubo
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
jakubh ~ fks ~sk
Obaja Kubovia sa nebudú starať o naše peniaze. Medzičasom robí česť všetkým Kubom a teda sa stará o vždy doplnený bufet v našej Matfyznej miestnosti.
Michal Horanský

Michal Horanský

Dvojka
2. ročník, Imperial College of London, Fyzika
Miško je cool. Dáte si panakotu?
Hovorca

Matej Hrmo

Hovorca
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
hovorca~ fks ~ sk
Maťko prezývaný aj Hovorca bol jedným z riešiteľov FKS, ktoré zmenilo jeho vnímanie sveta natoľko, že sa rozhodol študovať fyziku. V FKSku má na starosti vyberanie úloh (áno, to on za to môže). Vo voľnom čase rád rozpráva, ako už prezývka naznačila, ale tiež rád spieva, hrá na gitare či vybehne do lesa. Ak ho chcete potešiť, môžete mu napr. poslať vtip - tie má veľmi rád. Teší sa na Vás na niektorom ďalšom sústredení :)
Nina

Nina Hronkovičová

Nina
doktorand, FMFI UK, Matematika
Nina sa stará o naše peniaze, taktiež sa stará o naše chrbty a zuby! A preto radšej poslúchame.

Matúš Jenča

Matúš
6. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
dusko

Dušan Kavický

DeDuško
9. ročník, FMFI UK, Fyzika tuhých látok
dusan ~ fks ~ sk
DeDuško bol naším dlhoročným oddaným riešiteľom. FKS mu zmenilo život. Vychovalo si z nevýrazného chlapca svojho lídra. Rok sa staral o fyziku v seminári, no dnes už dozerá na to, aby FKS fungovalo a rástlo v celej svojej kráse. Okrem školy si veľmi rád nájde čas na tanec, horskú turistiku, escape room, či akúkoľvek aktivitu v spoločnosti priateľov.
Jakub Kliment

Jakub Kliment

Andrej
1. ročník, MFF UK, Fyzika
Kubo je cool.
plys

Justína Nováková

Pľyš
9. ročník, PriFUK
plys ~ fks ~ sk
Krtko

Matej Novota

Krtko
4. ročník, FMFI UK, Informatika
krtko ~ fks ~ sk
Krtko sa stará o všetko (všade). V rámci FKS sa stará o to aby sa zadania dostali na stránku a vyzerali rozumne. Taktiež vytvára účty prvákom, obľubuje opravovanie experimentálok, fixuje veci a vo voľnom čase sa venuje škole. Pravdepodobne ho stretnete na niektorom sústredku, trávi na nich zhruba 7 týždňov ročne.
...

Peter Onduš

Bubu
4. ročník, The University of Cambridge, Computer Science
Bubu striedavo straší na východe, v anglicku, v bratislave a vlastne všade. Občas aj v opravovaní a na sústredkách fks.
majo

Márian Poturnay

Majo
3. ročník, FMFI UK, Matematika
majo ~ fks ~ sk
Majo sa vo FKS pričiňuje najmä o vymýšľanie úloh, opravovanie a písanie vzorákov. Vo voľnom čase sa venuje fyzike, aj keď študuje matematiku.
Viktória Pravdová

Viktória Pravdová

Viki
1. ročník, FMFI UK, Dátová veda
Viki je cool.
...

Tereza Prokopová

Tešnicľa
4. ročník, The University of Edinburgh, Fyzika
Terka sa FKS venuje odkedy môže. Sem tam niečo opraví alebo ovzorákuje a momentálne kreslí obrázky. Keď sa náhodou nezaoberá fyzikou do školy alebo pre Trojsten, stretáva sa s kamarátmi, tancuje alebo sa skrýva za foťákom.
Patrik Rusnák

Patrik Rusnák

Pa3k
2. ročník, FMFI UK, Fyzika
Pa3k je cool.
Sabinka

Sabína Samporová

Sabinka
3. ročník, FMFI UK, Aplikovaná informatika
sabinka ~ fks ~ sk
Sabinka je náš najmladší (a najmenší) prírastok z rodiny informatikov. Môžte sa tešiť ako vám bude opravovať príklady a vedúcovať na sústredku.
kiko

Kristián Šalata

Kiko
4. ročník, MFF Univerzita Karlova, Všeobecná fyzika
kiko ~ fks ~ sk
Kristiána poznáte ľahko. Jeho slovenčina pripomínajúca skôr jazyk východoslovenského kmeňa rezonuje v ušiach kade-komu. Vo voľnom čase sa rád bicykluje, chodí sa zabávať alebo len tak počíta fyziku a opravuje FKS. Nepohrdne dobrou kávou, hraním spoločenských hier či skoku do bazéna.
Pavol Šimkovič

Pavol Šimkovič

Paľko
1. ročník, MFF UK, Fyzika
Paľko je cool.
Adamik

Adam Škrlec

Adam
6. ročník, FMFI UK, Teoretická fyzika
adam ~ fks ~ sk
Toto je náš vedúci Adam. Táto už z diaľky neprehliadnuteľná osoba vám vyberala zadania úloh, je hravý, čistotný a nenáročný na stravu (no vyhýba sa cukete a obľubuje zavynáče so suchármi). Naše srdcia si získal svojím ostrým vtipom, veľmi často miereným priamo na druhého komunikanta. Okrem seminárov sa vo voľnom čase venuje škole, vylihovaniu a ľenčarstvu.
Lucia Tóthová

Lucia Tóthová

Lucy
2. ročník, FMFI UK, Ekonomicko-finančná matematika
Lucy je cool.
Jaroslav Valovčan

Jaroslav Valovčan

Jaro
8. ročník, FMFI UK, Fyzika Zeme
jaro ~ fks ~ sk
Ak hľadáte Jara (prečo by to niekto robil?), stačí ísť za krikom a nemôžete netrafiť. Už niekoľko rokov sa zberá do dôchodku, no nejako sa mu to stále nedarí. V súčastnosti má pod palcom Fyzikálny Náboj.
Tomáš

Tomáš Vörös

Mözgáč
3. ročník, FMFI UK, Fyzika
tomas.voros ~ trojsten ~ sk
Tomáš sa vo FKS pôsobí ako kontrolór kvality. Vo voľnom čase vykonáva krok štyri.
Mária Zelenayová

Mária Zelenayová

Mary
5. ročník, The University of Cambridge, Fyzika
Mária, vo FKS známa ako Mary. Síce korešpondenčné semináre boli pre ňu počas strednej školy viac neznáme ako známe, na výške sa k tomu predsalen dostala. Pridala sa k skupinke týchto fascinujúcich ľudí, aby im vrámci svojich možností a schopností s nejakou tou opravou/vzorákom pomohla. Mimo školy má rada šport - bicykel a beh, rada skúša nové outdoorové aktivity.


Čas poslednej úpravy: 15. január 2024 16:06