Náboj 2019 - registrácia spustená

,

Aj matika vie byť napínavá!

Medzinárodná tímová matematická súťaž Náboj je tu zas a kapacita sa rýchlo napĺňa. Prihlás seba a svoj tím kým to ešte ide!

https://math.naboj.org/register.php

https://www.facebook.com/events/289308708408880/

3. kolo je konečne tu!

,

Na stránke môžte nájsť zadania 3. kola a vzoráky 2. kola FKS

Zadania nového ročníka!

,

Ahojte, prvá polovica zadaní FX na tento rok je tu. Nezabudnite, že vďaka riešeniu FX si môžete prilepšiť vo FKS, dostať sa na sústredko FKS, dostať sa na Jarnú školu FX či získať stáž v SAV počas Leta.

Zmena zadania 1.7

,

Ahojte, po dôkladnom zvážení obtiažnosti riešenia sme dodatočne upravili jeden z prípadov v úlohe 1.7. Takže to už pôjde aj bez derivovania, Taylorových rozvojov a podobne.

Zadania prvého kola zimnej časti!

,

Ahojte, zadania prvého kola zimnej časti nájdete už na našej stránke.

Ján Pišút

,

V utorok 29. mája zomrel významný slovenský fyzik, špičkový vedec, obľúbený pedagóg, brilantný autor, mimo iné jeden zo zakladateľov Fyzikálneho korešpondenčného seminára.

Jan Pisut

Myslím si, že korešpondenčné semináre sú jednou z najlepších vecí na podporu motivácie študovať matematiku a fyziku.

Prof. RNDr. Ján Pišút, DrSc. o korešpondečných seminároch v roku 2013 v Rozhovoroch s vedcami


Ján Pišút sa vo vedeckej práci venoval teoretickej časticovej fyzike. Publikoval viac ako sto vedeckých článkov a nazbieral bezmála dvetisíc citácií.

Veľkú časť svojej energie a záujmu venoval aj vzdelávaniu a popularizácii fyziky, patril k zakladateľom a roky viedol Katedru didaktiky fyziky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK, podieľal sa na založení Fyzikálneho korešpondenčného seminára a nadšene organizoval ďalšie aktivity, ktoré podporovali ľudí so záujmom o fyziku.

Nekrológ jeho priateľa Martina Plescha opisujúci spoznanie práve vďaka Fyzikálnemu korešpondenčnému semináru si môžete prečítať tu.

Pozostalým a rodine týmto vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Organizátori Fyzikálneho korešpondečného seminára

Trojstenové weby sú opensource

,

Ahojte, zverejnili sme zdrojáky trojstenových webov, takže ak sa chcete pokochať, môžte tu: https://github.com/trojsten/web

Samozrejme, radi uvítame v tíme posily, takže ak máš chuť niečo vylepšiť, ozvi sa nám na tech.group@trojsten.sk alebo kľudne urob aj pull-request :)

Zadania prvého kola letnej časti!

,

Ahojte, zadania prvého kola letnej časti nájdete už na našej stránke.

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Odovzdávanie riešení už iba elektronicky!

,

Za účelom zefektívnenia našej práce a šetrenia lesov sme sa rozhodli, že riešenia budeme akceptovať iba v elektronickej forme a len vo formáte pdf. Ak však stále uprednostňujete písanie riešenia na papier, nemusíte zúfať. Svoje riešenie môžete oskenovať a uložiť každú takto naskenovanú úlohu do jedného samostatného pdf súboru.