Online šifrovačka KMS

,

Isto ti už chýba sústredenie, preto ti prinášame možnosť, ako si niečo z toho vynahradiť. Tou je Online šifrovačka KMS, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. 2. 2021 od 14:00 do 21:00.

Môžeš sa prihlásiť sám/sama alebo vo dvojici do kategórie KMS a nájdeme ti tím, v ktorom budú aj skúsení ľudia. Nemusíš sa báť, že by si mal/-a problémy. Navyše, je to skvelá príležitosť ako teraz počas pandémie spoznať nových ľudí. Taktiež ti dávame aj možnosť prihlásiť sa so 4-členným tímom podľa Tvojej voľby do kategórie open.

Šifrovačka je určená pre (potenciálnych) riešiteľov KMS, no zúčastniť sa jej môže ktokoľvek. Vie však prísť vhod mať v tíme človeka, ktorý o KMS niečo vie.

Viac informácií nájdeš na: https://kms.sk/sifrovacka
Registrovať sa môžeš do 17. 2. na https://forms.gle/jR6bhUxqJBDM4w7c6

Zaujíma ťa medicína 🧑‍⚕️👩‍⚕️?

,

Ak áno 👀 pozri si KaSMED - 🖊📄 korešpondenčný seminár medicíny organizovaný MEDCON-om.
Prvé zadania nájdeš tu.
Viac info na https://mmedcon.com/, držíme palce 😊

Zimné sústredenia KMS a FKS zrušené

,

Milí riešitelia,

vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme sa rozhodli zimné sústredenie KMS a FKS neorganizovať.

Rovnako ako aj vás, toto rozhodnutie nás ľudsky mrzí. Vieme však, že momentálne by bolo nezodpovedné tieto akcie organizovať.

Východiskom zo súčasnej situácie je práve dodržiavanie pandemických opatrení. Čím skôr sa nám podarí pandémiu zvládnuť, tým skôr sa vrátime do normálneho života a s ním súvisiacimi aj prezenčnými sústredeniami. Rozhodli sme sa preto ísť racionálnou cestou i príkladom s vierou, že naším rozhodnutím prispejeme k zlepšeniu epidemiologickej situácie.

V jarné a letné sústredenia veriaci, vaši vedúci

Zimné sústredenie

,

Ahojte, zimné sústredenie FKS je plánované na 24.1.-31.1.2021. Momentálne nevieme odhadnúť, či sa bude môcť konať. Rozhodnutie, či sústredenie bude alebo nie však môžete očakávať okolo 6.1. (Vtedy snáď budú jasnejšie nariadenia aké by mohli platiť počas sústredenia) Dovtedy si môžete skrátiť čas riešením aktuálnej série FKS :)

Tak kolo je konečne tu!

,

Na stránke môžte nájsť posledné tohtoročné zadania FKS.

Údržba infraštruktúry

,

Ahojte!

Tento víkend (od 10:00 zajtra) bude prebiehať údržba Trojsten infraštruktúry. Toto bude viesť k nepredvídateľným výpadkom služieb (okrem iného aj týchto webov) počas soboty a možno aj nedele.

Vzoráky 1. Kola sú tu!

,

Na stránke môžte nájsť vzoráky prvého kola.

Ďalšie kolo bude zverejnené čoskoro!

Plánovaná údržba

,

Ahojte,

od dnes večer do zajtra približne 13:00 bude prebiehať záloha serverov, čo možno spôsobí, že budú niektoré veci fungovať trochu pomalšie.

Následne cez víkend bude prebiehať upgrade serverov, teda mnohé veci nebudú fungovať vôbec.

Na známosť sa všetkým dáva, že Suši do sveta dvere vykopáva!

,

Suši je úplne nová súťaž v riešení šifier. Pod pojmom šifra rozumieme akúsi logickú hádanku alebo úlohu, ktorá nemá známy postup riešenia. To je práve podstata šifry: odhaliť postup jej riešenia, objaviť, ako je ukryté heslo.

Skladá sa z dvoch častí - zimnej a letnej. Každá časť pozostáva z troch kôl, pričom dve sú internetové a jedno je špeciálne outdoorové.

Suši je najmä pre stredoškolákov. Avšak riešiť môže ktokoľvek. Preto ak ťa zaujímajú šifry, tak poď riešiť Suši: (susi.trojsten.sk)

Plánovaná údržba

,

Dňa 4. 10. možno nebudú fungovať naše stránky, preto ak chcete v ten deň riešiť niektorý zo seminárov je vysoko odporúčané si stiahnuť zadania predtým, v tom čase totiž nebudú dostupné.