Bude Nááboj!

,

Štvrtého novembra sa uskutoční Fyzikálny náboj, po troch rokoch konečne naživo. Prihlásiť sa dá na stránke https://physics.naboj.org/, kde sú aj všetky potrebné informácie. Ak si náhodou ešte o Náboji nepočul, je to tímová súťaž v počítaní fyzikálnych úloh.

Po Náboji bude na Matfyze Klub Trojstenu - podvečer zaujímavé prednášky od vedúcich, prespávanie v telocvični v Žltej budove (stále na Matfyze) a v sobotu doobeda mestská hra. Zúčastniť sa môžeš i vtedy, ak nebudeš na Náboji. Všetky informácie nájdeš na stránke https://klub.trojsten.sk/.

Nové pravidlá a zadania

,

Ahojte, boli zverejnené zadanie prvého kola FKS. Tiež boli zmenené pravidlá na systém levelov, podobný ako má KSP. Ak ste niekedy FKS riešili, a level, ktorý máte je viac 1, tak ste o tom dostali info mailom.

Veľa šťastia!

Nové zadania FX!

,

Zverejnili sme nové zadania FX! Obsahujú úlohy o neutrónovej hviezde, mechanike trenia a gravitácii. Tešiť sa môžete aj na druhú sériu, ktorá bude vydaná čoskoro a bude obsahovať špeciálnu teóriu relativity, vlny na kvapaline a kvantovku magnetického poľa.

https://fx.fks.sk/ulohy/

1. séria a letné sústredenie

,

Ahojte! nezabudnite, že na odovzdávanie aktuálnej FKS série máte čas ešte do utorka polnoci. Najlepší riešitelia z celého polroka budú pozvaní na sústredenie 31.7. až 7.8. (samozrejme, ak nám opatrenia dovolia).

Online šifrovačka KMS

,

Isto ti už chýba sústredenie, preto ti prinášame možnosť, ako si niečo z toho vynahradiť. Tou je Online šifrovačka KMS, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. 2. 2021 od 14:00 do 21:00.

Môžeš sa prihlásiť sám/sama alebo vo dvojici do kategórie KMS a nájdeme ti tím, v ktorom budú aj skúsení ľudia. Nemusíš sa báť, že by si mal/-a problémy. Navyše, je to skvelá príležitosť ako teraz počas pandémie spoznať nových ľudí. Taktiež ti dávame aj možnosť prihlásiť sa so 4-členným tímom podľa Tvojej voľby do kategórie open.

Šifrovačka je určená pre (potenciálnych) riešiteľov KMS, no zúčastniť sa jej môže ktokoľvek. Vie však prísť vhod mať v tíme človeka, ktorý o KMS niečo vie.

Viac informácií nájdeš na: https://kms.sk/sifrovacka
Registrovať sa môžeš do 17. 2. na https://forms.gle/jR6bhUxqJBDM4w7c6

Zaujíma ťa medicína 🧑‍⚕️👩‍⚕️?

,

Ak áno 👀 pozri si KaSMED - 🖊📄 korešpondenčný seminár medicíny organizovaný MEDCON-om.
Prvé zadania nájdeš tu.
Viac info na https://mmedcon.com/, držíme palce 😊

Zimné sústredenia KMS a FKS zrušené

,

Milí riešitelia,

vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme sa rozhodli zimné sústredenie KMS a FKS neorganizovať.

Rovnako ako aj vás, toto rozhodnutie nás ľudsky mrzí. Vieme však, že momentálne by bolo nezodpovedné tieto akcie organizovať.

Východiskom zo súčasnej situácie je práve dodržiavanie pandemických opatrení. Čím skôr sa nám podarí pandémiu zvládnuť, tým skôr sa vrátime do normálneho života a s ním súvisiacimi aj prezenčnými sústredeniami. Rozhodli sme sa preto ísť racionálnou cestou i príkladom s vierou, že naším rozhodnutím prispejeme k zlepšeniu epidemiologickej situácie.

V jarné a letné sústredenia veriaci, vaši vedúci

Zimné sústredenie

,

Ahojte, zimné sústredenie FKS je plánované na 24.1.-31.1.2021. Momentálne nevieme odhadnúť, či sa bude môcť konať. Rozhodnutie, či sústredenie bude alebo nie však môžete očakávať okolo 6.1. (Vtedy snáď budú jasnejšie nariadenia aké by mohli platiť počas sústredenia) Dovtedy si môžete skrátiť čas riešením aktuálnej série FKS :)

Tak kolo je konečne tu!

,

Na stránke môžte nájsť posledné tohtoročné zadania FKS.