LTT 2019 sa blíži

,

Ako dôkaz prikladáme fotku vedúcich pri jeho príprave. Keďže si však zatiaľ želali zostať v utajení (aby ich nezavalila nekonečná korešpondencia od fanúšikov), pokúsili sme sa skryť ich identitu. Či sa nám to podarilo, posúďte sami.


Fotka z prípravy

Spoznali ste niekoho? Viete, na ktorom svetadieli sa nachádzajú? Je nenulová šanca, že sa LTT chcete zúčastniť? Vyplňte anketu: https://goo.gl/forms/G6iEHF8TRCCyUIPL2

Jarná škola FX 2019

,

Ahojte,

spustilo sa prihlasovanie na Jarnú školu FX 2019. Prihlasovanie a viac info nájdete na stránke Jarnej školy.

1. kolo letnej časti FKS!

,

Práve sme na stránke zverejnili zadania 1. kola letnej časti. Tak poďte rýchlo riešiť, občas je lepšie začať skôr než počas posledného víkendu pred termínom :P

Náboj 2019 - registrácia spustená

,

Aj matika vie byť napínavá!

Medzinárodná tímová matematická súťaž Náboj je tu zas a kapacita sa rýchlo napĺňa. Prihlás seba a svoj tím kým to ešte ide!

https://math.naboj.org/register.php

https://www.facebook.com/events/289308708408880/

3. kolo je konečne tu!

,

Na stránke môžte nájsť zadania 3. kola a vzoráky 2. kola FKS

Zadania nového ročníka!

,

Ahojte, prvá polovica zadaní FX na tento rok je tu. Nezabudnite, že vďaka riešeniu FX si môžete prilepšiť vo FKS, dostať sa na sústredko FKS, dostať sa na Jarnú školu FX či získať stáž v SAV počas Leta.

Zmena zadania 1.7

,

Ahojte, po dôkladnom zvážení obtiažnosti riešenia sme dodatočne upravili jeden z prípadov v úlohe 1.7. Takže to už pôjde aj bez derivovania, Taylorových rozvojov a podobne.

Zadania prvého kola zimnej časti!

,

Ahojte, zadania prvého kola zimnej časti nájdete už na našej stránke.

Ján Pišút

,

V utorok 29. mája zomrel významný slovenský fyzik, špičkový vedec, obľúbený pedagóg, brilantný autor, mimo iné jeden zo zakladateľov Fyzikálneho korešpondenčného seminára.

Jan Pisut

Myslím si, že korešpondenčné semináre sú jednou z najlepších vecí na podporu motivácie študovať matematiku a fyziku.

Prof. RNDr. Ján Pišút, DrSc. o korešpondečných seminároch v roku 2013 v Rozhovoroch s vedcami


Ján Pišút sa vo vedeckej práci venoval teoretickej časticovej fyzike. Publikoval viac ako sto vedeckých článkov a nazbieral bezmála dvetisíc citácií.

Veľkú časť svojej energie a záujmu venoval aj vzdelávaniu a popularizácii fyziky, patril k zakladateľom a roky viedol Katedru didaktiky fyziky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK, podieľal sa na založení Fyzikálneho korešpondenčného seminára a nadšene organizoval ďalšie aktivity, ktoré podporovali ľudí so záujmom o fyziku.

Nekrológ jeho priateľa Martina Plescha opisujúci spoznanie práve vďaka Fyzikálnemu korešpondenčnému semináru si môžete prečítať tu.

Pozostalým a rodine týmto vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
Organizátori Fyzikálneho korešpondečného seminára

Trojstenové weby sú opensource

,

Ahojte, zverejnili sme zdrojáky trojstenových webov, takže ak sa chcete pokochať, môžte tu: https://github.com/trojsten/web

Samozrejme, radi uvítame v tíme posily, takže ak máš chuť niečo vylepšiť, ozvi sa nám na tech.group@trojsten.sk alebo kľudne urob aj pull-request :)