Letná škola Trojstenu je výborný spôsob ako sa aj v lete naučiť niečo nové a zaujímavé. Má tri časti – programovaciu, fyzikálnu a matematickú. Jej cieľom je posúnúť ťa míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či informatiky. Je to výborný spôsob ako stráviť časť prázdnin s kamarátmi a popri tom sa naučiť veľa nového a užitočného. Okrem odborného programu na teba čaká aj organizovaný voľnočasový program.

Nástenka aktuálnych oznamov Letných škôl

Letná škola Trojstenu 2024 - časť fyzika

Tento rok sa Letnej škole pozrieme na mechaniku, termodynamiku, geometrickú optiku, jadrovku, elektromagnetizmus, špeciálnu teóriu relativity, kvantovú mechaniku a aj na matematiku (veď to patrí k fyzike) a ďalšie. Prednášky budú rôznej obtiažnosti, takže určite si nájdeš niečo, čo bude pre teba vhodné. Okrem odborného programu máme pre teba pripravený rýchlokurz programovania pre fyzikov, súťaž Náboj a taktiež populárne prednášky od študentov ako aj od učiteľov vysokých škôl.

Organizačné pokyny

Letná škola začína 22.7. (čas ešte upresníme) na fakulte Matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Ak ešte nie si prihlásený tak vyplň prosím túto prihlášku a pokiaľ nemáš 18 rokov, nezabudni nám pri príchode odvzdať informovaný súhlas. Taktiež je veľmi vhodné, aby si si so doniesol vlastný notebook na programovanie, ak máš tú možnosť. V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať cez mail lucia.gelenekyova@trojsten.sk alebo v nevyhnutných prípadoch volaj na moje číslo 0948 405 949.

Bežný deň na Letnej škole... (časy sú zatiaľ približné)

8:30 Zraz

8:45-11:45 Odborné prednášky (v pondelok matematika, ostatné dni fyzika)

11:45-13:15 Obed

13:30-16:30 Poobedný program

16:30+ Voľnočasový program

Program a abstrakty k prednáškam pribudnú TU

LS_program.png
Program

Programovanie

Stiahni s úlohy a otvor si stránku https://jupyter.org/try-jupyter/lab/. Klikni na upload files (šípka v ľavom hornom rohu), nahraj si tam súbor s úlohami a môžeš začať riešiť :)

Úlohy pre začiatočníkov

Riešenie prvej časti - začiatočníci

Riešenie duhej časti - začiatočníci

Úlohy pre pokročilých

Riešenie prvej časti - pokročilí

Riešenie druhej časti - pokročilí

Čas poslednej úpravy: 26. január 2024 8:00