Letná škola Trojstenu je výborný spôsob ako sa aj v lete naučiť niečo nové a zaujímavé. Má tri časti – programovaciu, fyzikálnu a matematickú. Jej cieľom je posúnúť ťa míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či informatiky. Je to výborný spôsob ako stráviť časť prázdnin s kamarátmi a popri tom sa naučiť veľa nového a užitočného. Okrem odborného programu na teba čaká aj organizovaný voľnočasový program.

Nástenka aktuálnych oznamov Letných škôl

Letná škola Trojstenu 2023 - časť fyzika

Tento rok sa Letnej škole pozrieme na mechaniku, termodynamiku, geometrickú optiku, jadrovku, elektromagnetizmus, špeciálnu teóriu relativity, kvantovú mechaniku a aj na matematiku (veď to patrí k fyzike) a ďalšie. Prednášky budú rôznej obtiažnosti, takže určite si nájdeš niečo, čo bude pre teba vhodné. Okrem odborného programu máme pre teba pripravený rýchlokurz programovania pre fyzikov, súťaž Náboj a taktiež populárne prednášky od študentov ako aj od učiteľov vysokých škôl.

Organizačné pokyny

Letná škola začína o 8:20 10.7 na fakulte Matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Ak ešte nie si prihlásený tak vyplň prosím túto prihlášku a pokiaľ nemáš 18 rokov, nezabudni nám pri príchode odvzdať informovaný súhlas. Taktiež je veľmi vhodné, aby si si so doniesol vlastný notebook na programovanie, ak máš tú možnosť. Obed stojí 5,50 eur a ak si vyplnil, že chceš bývať na internátoch, cena je 8 eur/noc. V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať cez mail lucia.gelenekyova@trojsten.sk alebo v nevyhnutných prípadoch volaj na moje číslo 0948 405 949.

Bežný deň na Letnej škole...

8:30 Zraz (v pondelok výnimočne 8:20)

8:45-11:45 Odborné prednášky (v pondelok matematika, ostatné dni fyzika)

11:45-13:15 Obed

13:30-16:30 Poobedný program

16:30+ Voľnočasový program

Program a abstrakty k prednáškam si vieš pozrieť TU.

LS_program.png
Program

Programovanie

Stiahni s úlohy a otvor si stránku https://jupyter.org/try-jupyter/lab/. Klikni na upload files (šípka v ľavom hornom rohu), nahraj si tam súbor s úlohami a môžeš začať riešiť :)

Úlohy pre začiatočníkov

Riešenie prvej časti - začiatočníci

Riešenie duhej časti - začiatočníci

Úlohy pre pokročilých

Riešenie prvej časti - pokročilí

Riešenie druhej časti - pokročilí

Čas poslednej úpravy: 13. júl 2023 9:47