Letná škola Trojstenu je výborný spôsob ako sa aj v lete naučiť niečo nové a zaujímavé. Má tri časti – programovaciu, fyzikálnu a matematickú. Jej cieľom je posunúť ťa míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či informatiky. Je to výborný spôsob ako stráviť časť prázdnin s kamarátmi a popri tom sa naučiť veľa nového a užitočného. Okrem odborného programu na teba čaká aj organizovaný voľnočasový program.

Nástenka aktuálnych oznamov Letných škôl

Letná škola Trojstenu 2024 - časť fyzika

Tento rok sa Letnej škole pozrieme na mechaniku, termodynamiku, geometrickú optiku, jadrovku, elektromagnetizmus, špeciálnu teóriu relativity, kvantovú mechaniku a aj na matematiku (veď to patrí k fyzike) a ďalšie. Prednášky budú rôznej obtiažnosti, takže určite si nájdeš niečo, čo bude pre teba vhodné. Okrem odborného programu máme pre teba pripravený rýchlokurz programovania pre fyzikov, súťaž Náboj a taktiež populárne prednášky od študentov ako aj od učiteľov vysokých škôl.

Organizačné pokyny

Letná škola začína 22.7. o 8:30 na fakulte Matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Pokiaľ nemáš 18 rokov, nezabudni nám pri príchode odovzdať informovaný súhlas. V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať cez mail lucia.gelenekyova@trojsten.sk alebo v nevyhnutných prípadoch volaj na moje číslo 0948 405 949.

Novinky

Matematická vrátnica je zatvorená, je potrebné ísť cez fyzikálnu vrátnicu.

Bežný deň na Letnej škole...

8:50 Zraz (okrem pondelka 22.7., vtedy sa stretávame o 8:30)

9:00-11:45 Odborné prednášky (v pondelok matematika, ostatné dni fyzika)

11:45-13:20 Obed

13:30-16:30 Poobedný program

16:30+ Voľnočasový program

Program

Zoznamovačky. Ideš na Letnú školy a nikoho nepoznáš? Alebo chceš spoznať viac ľudí ktorých zaujíma fyzika? Príď na zoznamovačky!

Súťaž Náboj. Ide o súťaž v počítaní matematických a fyzikálnych úloh pri ktorej sa aj nabeháš.

Programovanie I/II. Fyzikálne programovanie, ktoré je aj pre úplných začiatočníkov (I) ale aj pre pokročilých (II).

Mochovce. Exkurzia zahrňuje návštevu Energolandu Mochovce, Simulátoru riadiacej miestnosti jadrového reaktoru a Vodnej Elektrárne Kráľová. Súčasťou bude aj obed v Energolande.

Populárne prednášky. Trochu si oddýchneme od ťažkých výpočtov a vzorcov a pozrieme sa na zaujímavosti ktoré nám fyzika prináša. Môžete sa tešiť na prednášky

  • Prečo padáme? (Samuel Kováčik)

  • Čo majú spoločné parné stroje, veľký tresk a tepelná smrť vesmíru? (Juraj Tekel)

  • (Európsky) extrémne veľký ďalekohľad (Martin Baláž)

Talk o štúdiu fyziky. Ak ťa fyzika baví, ale myslíš si, že musíš byť génius na to, aby si ju mohol ísť študovať, tak to tak vôbec nie je. Viac o tom aké je to študovať fyziku sa dozvieš na talku.

Experimentálne úlohy. Fyzika by bez experimentu nebola fyzikou, a preto si skúsime jeden taký experiment spraviť.

Cvičenia. Na prednáške sa prejde zopár príkladov, ale to či danej téme naozaj rozumieš ľahko zistíš na cvičeniach. Neboj sa, keď si nebudeš vedieť dať rady, pomôžeme.

AGO. Výlet do Astronomického a geofyzikálneho observatória v Modre kde prebieha profesionálny výskum a pozorovanie. Spoločne sa prejdeme po areáli a zblízka si obzrieme ďalekohľady ktorými sa hľadajú napr. meteority. Na mieste budú vedeckí pracovníci a študenti astrofyziky, ktorí nám porozprávajú o týchto prístrojoch a o svojej práci. Ak máš záujem, tak prosím vyplň tento formulár do 16.7.

Odborný program

Abstrakty

Programovanie

Pred začiatkom programovania tu pribudne link z ktorého si môžeš stiahnuť úlohy :)

Čas poslednej úpravy: 18. júl 2024 21:45