Kristína Batmedijnová (Tina)

Kristína Batmedijnová (Tina)

Pri riešení FKS som vždy “išla na čierne tričko”, ale najbližšie k tomu som bola asi, keď som skončila tuším piata v B kategórii. Fuu, asi nie som za ničím super... aj keď... stála som pri zrode UFO-a! Momentálne som “zapojená” do Working Holiday programu v Kanade (otvorené ročné pracovné víza v Kanade), ktorý určite odporúčam. Je to silná skúsenosť.


Ako si sa dostala k FKS?

Na základnej škole som riešila Pikofyz, tak to bolo prirodzené pokračovanie.

Čo Ťa motivovalo riešiť FKS?

Úprimne, asi sústredká.

Na čo si spomínaš zo svojich riešiteľských čias?

Je toho veľa... Od utekania na poštu v pondelok o trištvrte na päť (elektronické riešenia boli ešte len v plienkach) po neskutočne veľa smiechu na sústredkách, premakané hry a dej, večerné šarády a mafiu a potom dlhý spánok zo soboty večera do pondelka rána, keď sa sústredko skončilo.

Čo Ti do života dalo FKS?

Naučila som sa, ako destilovať alkohol z 8-percentného Tesco vína.

Čomu sa momentálne venuješ?

Akože vo voľnom čase? Lezeniu, bicyklovaniu, lesom, horám, kamarátom… Momentálne som v Kanade na ročné pracovné víza, robím na recepcii v hoteli, zdokonaľujem si angličtinu, spoznávam krajinu.

Prečo si sa rozhodla stať sa vedúcou?

Lebo sa mi páčila atmosféra semináru a chcela som v nej ostať. A preto, že si myslím, že to mnohým deťom pomáha a veľa dáva, a je dobré robiť dobré veci.

Čo Ti najviac utkvelo v pamäti z času Tvojho vedúcovania?

Pamätám si na moment, keď som prvýkrát robila vedúcu na FKS. Večer po programe som sedela s účastníkmi v spoločenskej miestnosti, keď prišiel nejaký iný vedúci a poprosil ostatných vedúcich, aby išli na vedúcovsku izbu (koľkokrát sa dá použiť slovo vedúci v jednej vete?)... Ja som ostala sedieť medzi účastníkmi, vôbec si neuvedomujúc, že sa to týka aj mňa... Po pár minútach som vyskočila s vetou “Veď ja som vedúca!” a utekala som na vedúcovskú izbu… Celkom sa mi za to účastníci smiali...

Čas poslednej úpravy: 18. jún 2016 23:18